تبلیغات
جزوه درسی+نرم افزار+عکس+فیلم+آهنگ وسرگرمی

نظرسنجی

نظرت در مورد وبم چیه؟؟؟

درباره ماایجاد کننده وبلاگ : رضا جمشیدپور

کسب درآمد

in the name of god

پیترهف (پترگوف) مجموعه ای از کاخ ها و باغ هایی است که برای پیترکبیر پادشاه روسیه و در سن پترزبورگ (روسیه) ساخته شده بود. این مکان ابتدا استراحتگاه تابستانی این امپراطور در قرن 18 بود ،

ولی از آنجایی که پیتر کبیر به این استراحتگاه علاقه زیادی داشت پس از بازدیدش از کاخ ورسای در فرانسه تصمیم گرفت این استراحتگاه را وسیع تر کرده و به آن شکل و شمایلی فرانسوی بدهد بنابراین برگرفته از طرح کاخ ورسای این کاخ نیز تعداد زیادی فواره دارد ، پیترهف دارای 176 فواره و 6 آبشار است.

پیترهف به دو بخش باغ بالا Upper Garden و باغ پایین Lower Garden تقسیم می شود که کاخ باشکوه Grand Palace در بین این دو باغ قرار گرفته است. کاخ بزرگ یا همان Grand Palace ساختمان اصلی پیترهف محسوب می شود که شامل 30 اتاق می شود که دکوراسیونی مجلل و با شکوه دارد که از تعداد زیادی مجسمه های طلایی و انواع نقاشی ها و دیوارهایی طلاکاری شده و تراشکاری های زیبا تشکیل شده است. 

کاخ زیبای  پیترهف معروف به کاخ ورسای روسیهاز دیگر جذابیت های دیدنی و معروف این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد : 

آبشار بزرگ فواره های پیترهف

در سمت شمال کاخ قرار دارد و از 64 فواره و بیش از 200 مجمسه مختلف برنز تشکیل شده است. افرادی که از سمت دریا به دیدن این مجموعه می آیند اولین چیزی که مشاهده می کنند این آبشار زیبا خواهد بود. 

کوشک کنج عزلت "Hermitage" Pavilion 

در بخش غربی باغ پایین کاخ قرار دارد. از نامش پیداست دلیل ساخته شدنش چه بوده. فقط در صورت تمایل ساکنین داخل این کوشک ، پل متحرکی که در جلوی درب آن است باز می شد تا از طریق آن با دنیای بیرون ارتباط برقرار کنند.

آبشار تپه طلایی Golden Hill Fountain 
فواره Trick
آبشار شیر Lion Cascade 
فواره های هرمی Pyramid Fountain
پارک الکساندریا ( کلیسای Saint Alexander ) 
فواره خورشید Sun Fountain 
کاخ مارلی Marly Palace 
فواره نپتون 

علاوه بر موارد گفته شده تعداد زیادی فواره و آبشار و انواع مجسمه های مختلف و کوشک های زیبا در اطراف این مجموعه وجود دارد.

البته لازم به ذکر است که فواره های این مجموعه بین تاریخ 8 ماه می تا 11 ماه اکتبر کار می کنند.


کاخ پیترهف معروف به کاخ ورسای روسیه

کاخ پیترهف معروف به کاخ ورسای روسیه

کاخ پیترهف معروف به کاخ ورسای روسیه

کاخ پیترهف معروف به کاخ ورسای روسیه
برچسب ها : کاخ زیبای پیترهف معروف به کاخ ورسای روسیه + تصاویر , آبشار تپه طلایی , فواره های هرمی +عگس , کاخ مارلی+تصاویر , آبشار بزرگ فواره های پیترهف+تصاویر , آبشار بزرگ فواره های پیترهف+عکس ,

آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :